Současnost klubu

27. 5. 2010

Současnost:

V současné době má klub sídlo v Horoměřicích. Každoročně pořádá dvě výstavy výletků, které se konají v měsíci září– jedna na Moravě a jedna v Čechách – a speciální výstavu která se koná v prosinci v Holicích. Při výstavách výletků si členové klubu zvolí laické komise, které vyberou nejlepší výletky. Při speciální výstavě jsou delegováni posuzovatelé, které si vybírají a nebo navrhují sami členové klubu. Výsledky své činnosti klub pravidelně prezentuje ve svazových časopisech Chovatel a Holubář. Klub vydává třikrát do roka svůj vlastní klubový Zpravodaj, ve kterém informuje i ty členy, kteří se nezůčastňují klubových akcí - buď ze zdravotních důvodů a nebo je to dáno již věkem - o klubovém dění. Do klubového zpravodaje může každý člen napsat své pocity, – buď s domácích nebo zahraničních výstav – nebo odborné články. Klub také velmi dobře spolupracuje s německým klubem německého výstavního holuba, kde se členové navzájem zůčastňují svých speciálních výstav.V dnešní době má klub 84. členů, z toho šest členů je ze Slovenské republiky.