Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dotazy a vzkazy

1. 6. 2010

Na tuto stránku můžete vkládat své dotazy a vzkazy ( poz. příspěvky vulgárního či urážejícího charakteru jsou zakázány a budou vymazány )

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

prodám NVH

(Martin Němec, 15. 1. 2016 17:17)

Prodám posledních 5ks nejkvalitnějších a původní cenou nejnákladnějších NVH. Celkem 2.3. 2ks org. Hrobon. Špičkový základ pro šlechtění žlutěkapratého rázu. 2.1 žlutěkapratí. 0.2 žlutěplavé. Komplet cena za vše 100 Eur. tel. 776 330 033 nebo 608 757 900.

prianie na sviatky

(Ľubo Benc, 24. 12. 2015 12:49)

Šťastne a veselé vianočné sviatky a šťastný nový rok prajem všetkým chovateľom NVH

Predam NVH žltého recesívneho.

(Pavol Černý, 21. 9. 2015 18:27)

Predam NVH žlté recesívne mláďa odčervené, preliečené na trichomoniázu, salmonelózu a zaočkované na mor. kontakt: pcerny07@gmail.com, tel. kontakt 0948 587 593

ukončení chovu

(Konrád Richard, 17. 8. 2015 20:52)

Z rodinných důvodů končím s chovem NVH. Nabízím jak chovné, tak letošní holoubata v barvě černé, modré tmavě kapraté a červené dominantní. Zájemci se mohou přihlásit na telefon 777754802.

krouzky

(Marcel KUNAY , 7. 7. 2015 12:45)

dobry den, urgentne shanim krouzky c. 9 (alespon 10 ks)
Muze nekdo nabidnout ?

Nádhnerne NVH

(Lenka Turčániová, 7. 2. 2015 21:14)

Dobrý večer, som zo Slovenka. Mám otca, ktorý má veľku slabosť pre NVH. Odkedy mu chov vyhubila kuna, nemôžeme na celom Slovensku zohnať pár krásnych NVH. Spojila som sa s nejakými chovateľmi na Slovensku, ale bola som veľmi sklamaná, vôbec nevyzerali tak nádherne a nóblesne o akých môj otec sníval. Našla som však na internete Vašu stránku a bola som unesená, aké krásne holuby som na obrázkoch u Vás videla. Moja jediná túžba je zohnáť pár možno dva páry krásnych NVH otcovi k jeho 72 narodeninám, ktoré má koncom marca. Chcem sa spýtať, nakoľko je cesta k Vám od nás zo Slovenska veľmi dlhá, tak 5 hodín cestovania. Bolo by možné aj poštou tieto holuby od Vás kúpiť??

Turčániová Lenka

Re: Nádhnerne NVH

(ing.Miroslav Vidner,jednatel klubu, 13. 2. 2015 22:27)

Dobrý večer, nevím s kterými slovenskými chovateli jste jednala, ale když už máte kontakt na naši stránku, doporučil bych Vám př.Ivana Oravce, nebo Gabriela Banáše. Poštou ani vlakem holuby zasílat bohužel nejde!

otazka

(kovac jaroslav, 28. 11. 2014 14:51)

Zdravim Vas pani chovatelia nvh. Preco kazdy chovatel vecinov radi aby sa nvh nepustali von z volier lebo sa nevratia naspet. je to pravda.ja chovam holubov 50 rokov ale to som este nepocul. Dakujem ostavam s pozdravom.

Re: otazka

(Miroslav Vidner, 21. 12. 2014 20:46)

Vážený příteli,
do roku 1978 jsem měl NVH volně puštěné. Nepolařili a pouze se sletěli na dvůr napapat a na zahrádce u mě a bohužel i u sousedů něco mladého zeleného sezobnout a proto jsem je dal do voliéry. Nezkusil jsem je nikdy pustit, ale několikrát mi holub nechtěně otevřenými dveřmi vylétl ven a zdržoval se vždy celou dobu v blízkosti voliéry a večer jsem ho vždy pohodlně odchytil. Myslím,že kdyby měl možnost se do voliéry vrátit, tak by to udělal. Proto si troufám tvrdit, že NVH a i jiná voliérovaná plemena lze z voliéry vypouštět.
S pozdravem
ing.M.Vidner

po mnoha letech opět s NVH

(jindra, 1. 10. 2014 22:09)

..zdar a sílu Vám u chovu .Po mnoha letech opět začínám s NVH.Kdo by přenechal -samo že ne zadarmo nějaké kousky pro začátek.Také i kroužky, ale s těmy moc nepočítám ...

Re: po mnoha letech opět s NVH

(Re:Jindra, 11. 12. 2014 20:42)

Myslím, že každý slušný chovatel, který je chovu ještě schopný, by Vám nepřenechal ani pytel blech, protože Vaše chování je všechno, jen ne čestné a slušné. Navíc jste schopný využít člověka tak, jak je mi zde hanba zveřejnit a nemluvě o té Vaší frázi "samo - že ne zadarmo..."!!!!!

Hledám do začátku..

(Roman Zelený, 11. 11. 2014 21:37)

Zdravím Vás pánové. Po letech se chci vrátit k holubařině. Měl jsem hýly, kde jsem si z ničeho vypiplal slušný základ bronzových modrokřídlých pruhových, kteří tou dobou nebyli prakticky vidět. Jako doplněk těch barviček ale nesmělo u mě na střeše chybět ani pár elegantních šaubů. Po letech práce mi jednu noc chov zdecimovala škodná, jak to bývá padlo vše co stálo za to.. Pak nastalo stěhování, založení rodiny, totální rekonstrukce domu.. K obnově chovu nebyl příznivý čas, ani potřebný prostor. Až nyní začínám opět pokukovat po holubech, člověk má jaksi konečně vše co potřebuje nějak pořešeno, i nějaké to ptactvo a včely už našly opět doma zas své místo.. Co si ale budeme vykládat, chalupa bez holubů je obrázek kde stále něco chybí. Jako volba po dlouhých úvahách vítězí NVH, kteří se mi obzvlášť líbí ve žluté a žlutě plavé. Nepohrdnul bych ani černými.. Chci Vás, co jste zde z jihu Moravy tímto požádat, zda nemáte někdo kusy těchto rázů na prodej, pro založení chovu. Obzvláště jste v dosahu Vy pánové - Grof, Studýnka, a s černými p. Lebloch a Mlátilík. Plánoval jsem pokusit se nakoupit na speciálce v Holicích, bohužel skrz operaci co mne před tím čeká se tam bohužel nepodívám.. Pokud něco máte, ozvěte se než je případně prodáte v Holicích. Ozvat se možno na email green@motobiker.cz , popř. kouknu občas sem .. Předem díky, a přeji hodně zdaru v chovu těchto fešáků. S pozdravem Roman.

Přihlášky

(Lacina, 11. 11. 2014 21:15)

Přihlášky na speciálku můžete posílat nejpozději do 21.11.2014.

začínám opět po 27letech

(jindra, 29. 9. 2014 22:33)

kdo z němčařů je ONNLINE?

Nabídka polotovarů

(Janda, 10. 8. 2014 8:22)

Ze šlechtění modrá bezpruhá,stříbřitěplavá bezpruhá a žlutěplavá bezpruhá nabízím POLOTOVARY chovné a výletky k dalšímu chovu s jedním nebo se dvěma pruhy, s vysokým předpokladem při vhodném spojení na bezpruhý odchov.

Trochu na pobavenie

(Michal Mládek, 5. 8. 2014 16:39)

Mám 13 chov. párov NVH. Tento rok mám od nich 90 vajec, z toho 41 mladých a z toho 26 uhynutých, zvyšok rozbité alebo čisté. ČIERNY+BIELA mali striebornú straku červenopruhú, HNEDY+ČIERNA bieleho s pár žltými škvrnami, PLAVE ČERVENOPRUHE hnedú straku a kolegovi MODRE PASOVE mali reces. čevené!
CHOVU ZDAR, držím Vám palce
stále oddaný iba NVH Michal

dotaz

(Míra, 1. 7. 2014 9:26)

Zdravim,
neporadil by někdo ! našel jsem doma v etuji stříbrný odznak + medailonek s řetízkem. je to spolek Německých milovníků poštovních holubů v Essenu. Uděleno za vynikající letové služby. Jen nevim stáří ani jestli je to civilní nebo vojenská medaile, protože němecé vojsko také používalo poštovní holuby . pokud by jste někdo něco o tom věděl. nebo o někom věděl , tak bych byl velice rád, mohu případně poslat i foto.

dotaz

(KOLAK 51, 1. 7. 2014 8:57)

Dobrý den,
chtěl bych vás požádat o radu, našel jsem doma medailoneks řetízkem + odznak v originál etuji z Německého Essenu .ale nevim ze které je to doby.Spolek Německých milovníků poštovních holubů, za vinikající letové služby.je to vše ve sříbře 925 , řetízek, medailonek i odznak . pokud by jste mi mohli poradit , nebo o někom víte, kdo by mi mohl poradit, tak bych byl velice rád, a mohl bych poslat i foto jako přílohu .
mnohokrát předem děkuji , alespoň za odpověď .
s pozdravem Míra .

nemecké výstavné holuby

(Lenka Turčániová, 19. 6. 2014 16:25)

....som zo Slovenska......moj otec tiež chová nemecké výstavné holuby....som rada, že som našla vašu stranku................máte ich všetci prenádherné tie vaše holubky.................keby vás tak mohol všetkých navštivit niekedy moj otec................ten by bol najštastnejší človek pod slnkom...........prajem vám všetkym nech sa vám darí........Lenka

Re: nemecké výstavné holuby

(ing.Miroslav Vidner,jednatel klubu, 25. 6. 2014 21:17)

Milá Lenko,
děkujeme Vám za přání. Nevím jaké možnosti ohledně návštěv chovatelů má Váš otec, myslím, že žádný ze členů klubu by jeho návštěvu neodmítl. Máme v klubu i několik členů ze Slovenska, vše potřebné najdete v adresáři.