Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dotazy a vzkazy

1. 6. 2010

Na tuto stránku můžete vkládat své dotazy a vzkazy ( poz. příspěvky vulgárního či urážejícího charakteru jsou zakázány a budou vymazány )

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: otazka

(Miroslav Vidner, 21. 12. 2014 20:46)

Vážený příteli,
do roku 1978 jsem měl NVH volně puštěné. Nepolařili a pouze se sletěli na dvůr napapat a na zahrádce u mě a bohužel i u sousedů něco mladého zeleného sezobnout a proto jsem je dal do voliéry. Nezkusil jsem je nikdy pustit, ale několikrát mi holub nechtěně otevřenými dveřmi vylétl ven a zdržoval se vždy celou dobu v blízkosti voliéry a večer jsem ho vždy pohodlně odchytil. Myslím,že kdyby měl možnost se do voliéry vrátit, tak by to udělal. Proto si troufám tvrdit, že NVH a i jiná voliérovaná plemena lze z voliéry vypouštět.
S pozdravem
ing.M.Vidner

po mnoha letech opět s NVH

(jindra, 1. 10. 2014 22:09)

..zdar a sílu Vám u chovu .Po mnoha letech opět začínám s NVH.Kdo by přenechal -samo že ne zadarmo nějaké kousky pro začátek.Také i kroužky, ale s těmy moc nepočítám ...

Re: po mnoha letech opět s NVH

(Re:Jindra, 11. 12. 2014 20:42)

Myslím, že každý slušný chovatel, který je chovu ještě schopný, by Vám nepřenechal ani pytel blech, protože Vaše chování je všechno, jen ne čestné a slušné. Navíc jste schopný využít člověka tak, jak je mi zde hanba zveřejnit a nemluvě o té Vaší frázi "samo - že ne zadarmo..."!!!!!

Hledám do začátku..

(Roman Zelený, 11. 11. 2014 21:37)

Zdravím Vás pánové. Po letech se chci vrátit k holubařině. Měl jsem hýly, kde jsem si z ničeho vypiplal slušný základ bronzových modrokřídlých pruhových, kteří tou dobou nebyli prakticky vidět. Jako doplněk těch barviček ale nesmělo u mě na střeše chybět ani pár elegantních šaubů. Po letech práce mi jednu noc chov zdecimovala škodná, jak to bývá padlo vše co stálo za to.. Pak nastalo stěhování, založení rodiny, totální rekonstrukce domu.. K obnově chovu nebyl příznivý čas, ani potřebný prostor. Až nyní začínám opět pokukovat po holubech, člověk má jaksi konečně vše co potřebuje nějak pořešeno, i nějaké to ptactvo a včely už našly opět doma zas své místo.. Co si ale budeme vykládat, chalupa bez holubů je obrázek kde stále něco chybí. Jako volba po dlouhých úvahách vítězí NVH, kteří se mi obzvlášť líbí ve žluté a žlutě plavé. Nepohrdnul bych ani černými.. Chci Vás, co jste zde z jihu Moravy tímto požádat, zda nemáte někdo kusy těchto rázů na prodej, pro založení chovu. Obzvláště jste v dosahu Vy pánové - Grof, Studýnka, a s černými p. Lebloch a Mlátilík. Plánoval jsem pokusit se nakoupit na speciálce v Holicích, bohužel skrz operaci co mne před tím čeká se tam bohužel nepodívám.. Pokud něco máte, ozvěte se než je případně prodáte v Holicích. Ozvat se možno na email green@motobiker.cz , popř. kouknu občas sem .. Předem díky, a přeji hodně zdaru v chovu těchto fešáků. S pozdravem Roman.

Přihlášky

(Lacina, 11. 11. 2014 21:15)

Přihlášky na speciálku můžete posílat nejpozději do 21.11.2014.

začínám opět po 27letech

(jindra, 29. 9. 2014 22:33)

kdo z němčařů je ONNLINE?

Nabídka polotovarů

(Janda, 10. 8. 2014 8:22)

Ze šlechtění modrá bezpruhá,stříbřitěplavá bezpruhá a žlutěplavá bezpruhá nabízím POLOTOVARY chovné a výletky k dalšímu chovu s jedním nebo se dvěma pruhy, s vysokým předpokladem při vhodném spojení na bezpruhý odchov.

Trochu na pobavenie

(Michal Mládek, 5. 8. 2014 16:39)

Mám 13 chov. párov NVH. Tento rok mám od nich 90 vajec, z toho 41 mladých a z toho 26 uhynutých, zvyšok rozbité alebo čisté. ČIERNY+BIELA mali striebornú straku červenopruhú, HNEDY+ČIERNA bieleho s pár žltými škvrnami, PLAVE ČERVENOPRUHE hnedú straku a kolegovi MODRE PASOVE mali reces. čevené!
CHOVU ZDAR, držím Vám palce
stále oddaný iba NVH Michal

dotaz

(Míra, 1. 7. 2014 9:26)

Zdravim,
neporadil by někdo ! našel jsem doma v etuji stříbrný odznak + medailonek s řetízkem. je to spolek Německých milovníků poštovních holubů v Essenu. Uděleno za vynikající letové služby. Jen nevim stáří ani jestli je to civilní nebo vojenská medaile, protože němecé vojsko také používalo poštovní holuby . pokud by jste někdo něco o tom věděl. nebo o někom věděl , tak bych byl velice rád, mohu případně poslat i foto.

dotaz

(KOLAK 51, 1. 7. 2014 8:57)

Dobrý den,
chtěl bych vás požádat o radu, našel jsem doma medailoneks řetízkem + odznak v originál etuji z Německého Essenu .ale nevim ze které je to doby.Spolek Německých milovníků poštovních holubů, za vinikající letové služby.je to vše ve sříbře 925 , řetízek, medailonek i odznak . pokud by jste mi mohli poradit , nebo o někom víte, kdo by mi mohl poradit, tak bych byl velice rád, a mohl bych poslat i foto jako přílohu .
mnohokrát předem děkuji , alespoň za odpověď .
s pozdravem Míra .

nemecké výstavné holuby

(Lenka Turčániová, 19. 6. 2014 16:25)

....som zo Slovenska......moj otec tiež chová nemecké výstavné holuby....som rada, že som našla vašu stranku................máte ich všetci prenádherné tie vaše holubky.................keby vás tak mohol všetkých navštivit niekedy moj otec................ten by bol najštastnejší človek pod slnkom...........prajem vám všetkym nech sa vám darí........Lenka

Re: nemecké výstavné holuby

(ing.Miroslav Vidner,jednatel klubu, 25. 6. 2014 21:17)

Milá Lenko,
děkujeme Vám za přání. Nevím jaké možnosti ohledně návštěv chovatelů má Váš otec, myslím, že žádný ze členů klubu by jeho návštěvu neodmítl. Máme v klubu i několik členů ze Slovenska, vše potřebné najdete v adresáři.

NVH bílý a černý

(Marcel KUNAY, 4. 5. 2014 20:40)

hledám chovatele NVH bílou a černou varietu
dekuji

Re: NVH bílý a černý

(ing.Miroslav Vidner,jednatel klubu, 5. 5. 2014 22:23)

Chovatelů černých a zvláště bílých NVH je dost, v rubrice z výsledků výstav je zde možno zjistit jména těch nejúspěšnějších a v seznamu členů potom na ně najít kontakt. Jako nejlepší řešení bych navrhoval návštěvu naší speciálky v Holicích v sobotu 6.12.2014, kde z katalogu výstavy zjistíte vše co hledáte.

Koupím publikace o NVH

(Antonín Blaháček, 28. 2. 2014 21:04)

Dobrý den, měl bych zájem o publikace Německý výstavní holub do roku 2000 - Dvořák, Německý výstavní holub 2004 - Klub chovatelů NVH se sídlem v Holicích, 50 let klubu NVH 2005 - Cupál, Dvořák, Vidner. Za případné nabídky Vám děkuji. Tel: 605 814 151

Re: Koupím publikace o NVH

(Jiří Studýnka, 3. 3. 2014 9:09)

Vážený příteli,musím se podívat do svého archivu,jestli mám vámi
žádané publikace 2x a samozřejmě vám je předám

PF 2014

(Michal Mládek, 30. 11. 2013 19:18)

Lietaj,lietaj,holub bieloperý,
vynes našich túžob kvet,
volaj,volaj do každučkých dverí,
že pre teba krajší darček niet.
Veľa zdravia praje Michal

Re: PF 2014

(Miroslav Vidner, 27. 12. 2013 20:12)

Trochu opožděně děkujeme za krásné přání a do nového roku přejeme vše nejlepší, chovatelské úspěchy a hlavně pevné zdraví. Uvidíme se na některé z příštích akcích klubu?
Chovu NVH zdar!
ing. Miroslav Vidner, jednatel klubu

Blahopřání

(členové klubu, 22. 10. 2013 21:29)

Milý Jirko, "nezoufej" šedesátka není zase tolik a do stovky je daleko. Hodně zdraví, lásky a chovatelských úspěchů Ti ke tvým narozeninám, které oslavíš 2. listopadu přejí kamarádi z klubu.

Pozvánka na prvomájové setkání

(výbor klubu, 11. 4. 2013 21:39)

Zveme všechny přátele a chovatele NVH na prvomájové setkání které se uskuteční 1.5.2013 od 9 hodin v chovatelském areálu v Újezdě u Brna. Přijeďte se podívat na první odchovy a popovídat si o holubech. Občerstvení zajištěno. Co nejsrdečněji zve výbor klubu.